Urzadzenie diagnostyczne autocom

PsorilaxPsorilax Ефективно решение за симптомите на псориазис

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w obiekcie wykrycia zmian, jakie mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i analizowanie go na określonym ekranie, a i pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.