Dziecko 2 latkawychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zaczynają się, znów wywracają i faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. A owo nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, by swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki i kolejne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w następującej torbie, to wyjaśnienia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Projekt to przecież nie lecz wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były pewne, a również wykonane z prawych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od inna.